Türkçe Atölyesi

Türkçe Atölyesi, Beyoğlu' nun en tarihi, ulaşımı en kolay ve en canlı merkezi Asmalımescit'te, Türkiye'deki yabancılara Türkçeyi en iyi, en hızlı ve Türkçenin Batı dillerinden oldukça farklı yapısına en uygun biçimde öğretmek amacıyla kuruldu.

Bizi bu fikre yönlendiren başlıca neden, Türkçenin, bugüne kadar kullanılan çeşitli öğretim yöntemlerinin dışında, pratik ve matematiksel yapısı düşünülerek hazırlanmış, bu matematikselliği dilin öğretilebilirliği açısından avantaja dönüştürmüş bir sisteme duyduğu gereksinim oldu. Bizim sistemimizle, Türkçenin sözcüklere getirilen ekler yığını olmadığını, öğrendiğiniz her yeni kuralın ne kadar mantıklı ve kolay anlaşılır bir yapının parçası olduğunu görecek ve kafanızda bütünlüklü bir Türkçe resmi oluşturacaksınız.

Bizim, yaptığımız işten keyif alabilmemizin ilk koşulu, öğrencilerimizin derste ya da ders dışında zamanlarını en keyifli ve verimli şekilde geçirmeleri. Okulumuzun bir ev rahatlığı ve konforu sunan ferah ortamında Türk kültürünü tanıyacak, derslerde ve tenefüslerde İstanbul' un büyüleyici atmosferini ve kültürel mozayiğini mükemmel bir açıyla birleştiren tarihi yarımada ve Beyoğlu manzarasının tadını çıkaracaksınız.